wtorek, 3 września 2013

Czym jest włos?

Witajcie!

Tak na sam początek-proste pytanie, nie taka łatwa odpowiedź. Zapraszam Was do przeczytania mojego pierwszego w życiu posta, na moim pierwszym w życiu blogu :)

Co to właściwie są włosy?

Włosy są elastycznymi, nitkowatymi tworkami, ktore porastają naszą skórę. Pojedynczy włos dzielimy na korzeń (zagłębiony w skórze) oraz trzon (poza skórą). W korzeniu włosa znajduje się cebulka, która jest skupiskiem komórek zawierających ziarenka barwnika, oraz jest miejscem wzrostu i regenracji włosa-czyli warto o tym pamiętać przy pielęgnacji :)


Na zdjęciu powyżej znajduje się zdrowy włos pod mikroskopem-na głowie mamy takich średnio 100-150 tys. Wygląda niepozornie, jednak potrafi się pięknie prezentować, prawda? :)

Włosy każdego z nas są inne i wymagają indywidualnej pielęgnacji. Może być tak, że nawet kosmetyk który "wszyscy" polecają u nas się nie sprawdzi. Ale spokojnie, metodą prób i błędów możemy poznać nasze wlosy i odkryć ich wymagania. 

Nie pozostaje nam nic, jak tylko wspólnie zawalczyć o piękne włosy i dążyć do perfekcji! A może już posiadacie swoje wymarzone kędziorki? :)

Pozdrawiam,
Madislas.

2 komentarze: